Założeniem działalności wolontariatu w Liceum Akademickim Da Vinci jest uwrażliwienie naszych uczniów na potrzeby i problemy innych. Kontakt z realnymi problemami, pomoc przy rozwiązaniu, wspieranie pozwala spojrzeć z innej perspektywy na własne życie. Dostrzec ważne sprawy, stać się mądrym i dojrzałym człowiekiem. Pomaganie daję siłę, jednoczy i dodaje siły. Jest to grupa o zmiennym składzie, tworząca się z potrzeby niesienia pomocy, bez przymusu. Naszym głównym partnerem jest Hospicjum Palium w Poznaniu, na os. Rusa. Od kilku lat wspieramy ich Motyli Wolontariat w wielu akcjach. Wspólnie planujemy działania na cały rok, uczestniczymy w Drzwiach Otwartych i szkolimy się. W tym roku wspólnie z uczniami z IX i X LO piekliśmy pierniki. Tradycyjnie są one rozdawane podczas kwesty na Jarmarku Świątecznym na Placu Wolności w trakcie kwesty na budowę drugiego skrzydła Hospicjum Palium.

Pieczenie pierników

Motyli wolantariat

Już niedługo "Dzień Motyla" - 21 marca, wspólne malowanie motyli, wspólne spotkanie w centrum Miasta, będzie też parada i taniec. Wszystko również po to, aby nagłośnić potrzeby obecnych i przyszłych pacjentów Hospicjum Palium.

Współpracujemy także ze Szkołą Specjalną nr 103 na ul. Floriana w Poznaniu. Uczniowie tej szkoły pragną integracji i kontaktu z realnym światem i stąd nasz pomysł na wspólne spędzanie czasu w ich kawiarence.

Bierzemy też udział w akcji #KOMÓRKOMANIA której celem jest przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku kostnego osobom, które podejmą świadomą decyzję o takiej rejestracji. Inicjatorem akcji rejestracji potencjalnych Dawców jest Fundacja DKMS.

Ranking Perspektywy

Nasze Liceum Akademickie Da Vinci w XX Rankingu Liceów i Techników, przygotowanym przez miesięcznik edukacyjny „Perspektywy”, zdobyło brązową tarczę. Miło nam, bo w rankingu znalazło się tylko 500 najlepszych liceów spośród 2186 spełniających warunki uczestnictwa z całej Polski.