Wyzwania edukacji

W ramach podsumowania ostatnich 12 miesięcy, które zmieniły systemy edukacyjne na całym świecie oraz poszukiwania inspiracji, oddaliśmy głos uczniom i poprosiliśmy ich o odpowiedź na pytanie: Co zrobić, żeby edukacja XXI wieku odpowiadała na potrzeby młodych ludzi i wyzwania przed jakimi stoją? Na pierwszej zorganizowanej przez nas konferencji uczniowskiej w stylu TED Talk, uczniowie z Włoch, Hiszpanii, Łotwy, Turcji i naszej szkoły przedstawili swoją wizję edukacji oraz opowiedzieli o problemach, z którymi muszą się mierzyć. Pamiętamy, że Wasz głos jest najważniejszy w dyskusji, aby zmieniać to, na co mamy wpływ!  

Reflecting on the last twelve months, which have changed our education systems worldwide, we have given the floor to students and asked the question: "What should we do to make the education of the 21st century respond to the needs of young people and the challenges they face?" At the first TED -talk style conference we've organised, the students from Italy, Spain, Latvia, Turkey and our school presented their perspectives on education and shared what kind of problems they have to tackle. We remember that your voice, Students, is the most important on the path to change whatever we are capable of changing!

https://davinciszkola.pl/wp-content/uploads/2021/05/8-300x200.jpg