Hola Amigos!

12 października jest bardzo ważnym dniem w Hiszpanii ponieważ to: Dzień Narodowy, Dzień Świętego Patrona, Dzień Sił Zbrojnych i Dzień, w którym Kolumb przybył do Ameryki Łacińskiej. 

W ten dzień szkolne mundurki zostały w domach, a my ubrani w stroje flamenco, tradycyjne stroje hiszpańskie, przebrani za bohatera historii Hiszpanii lub literatury hiszpańskiej (np. Don Kichot de la Mancha, Sancho Panza itp.), znanych hiszpańskich artystów i piłkarzy, świętowaliśmy ten dzień z niezłym przytupem. Od samego rana na korytarzach słychać było: Hola amigos!, Buenos días Señorita! Atención Zorro!

Hiszpanię odmienialiśmy przez wszystkie przypadki na każdej lekcji, a podczas Kreatywnej Środy ugotowaliśmy typowe dania kuchni hiszpańskiej, tortilla de patatas i placek z tuńczyka. Świetnie się bawiliśmy i dowiedzieliśmy się czegoś nowego o Hiszpanii. 

Bardzo dziękujemy Miguelowi za pomysł i organizację. Było fantastycznie, dzięki Tobie atmosfera tego dnia była wyjątkowa!

https://davinciszkola.pl/wp-content/uploads/2022/10/WhatsApp-Image-2022-10-12-at-16.47.59-e1665599629305-300x200.jpeg