Szymon Gogolewski

Gogolewski

Dyrektor Szkoły

Od 1.09.2018 roku Dyrektorem Szkoły Podstawowej i Przedszkola Da Vinci jest Szymon Gogolewski. 

Jak bym siebie opisał? – Człowiek, przede wszystkim. Z wykształcenia jestem historykiem, czyli stuprocentowym humanistą. Od 14 lat spotykam się z uczniami podczas 45-minutowych setów, potocznie nazywanych lekcjami. Dawniej napisałbym, że nauczam, ale dzisiaj tak nie uważam. Podczas kontaktu z młodym człowiekiem sam wiele się uczę, a uczę się, bo chcę, bo interesuje mnie drugi człowiek. To jest moja filozofia – nauka odbywa się wtedy, kiedy mózg jest zainteresowany a nie zmuszony. Niestety ten negatywny w swoim wyrazie paradygmat współczesnej oświaty zabija naturalną dziecięcą ciekawość w szarej szkolnej rzeczywistości.

12 lat zarządzam instytucjami oświatowymi. Dopełnieniem tej aktywności było ukończenie studiów podyplomowych z zarządzania oświatą. Swoistą „wisienką na torcie” mojej edukacji było zdobycie certyfikatu First Time Manager ICAN Institute (2015) oraz certyfikatu Management ICAN Institute (2017).

Prywatnie jestem maratończykiem (może kiedyś będę mógł dopisać przed tym słowem „ultra”) oraz kolekcjonerem dobrej muzyki. Kolekcja 10 000 CD ciągle się rozrasta.