Weronika Kuffel

Nasza absolwentka Weronika Kuffel uczy się w jednej z wiodących szkół artystycznych na świecie - Royal Conservatoire of Scotland.

Gdy pojawiła się w naszej szkole, urzekła nas swoją wrażliwością i szczerością. W tej delikatnej i, wydawało by się, kruchej istocie, odkryliśmy pilną i pracowitą uczennicę, która osiągnęła bardzo wysokie wyniki na maturze, uzdolnioną artystkę i przede wszystkim ciepłą, przemiłą dziewczynę.

Wierzymy, że Weronika wkrótce spełni swoje marzenia i zostanie sławną skrzypaczką.

Weronika zakochałam się w muzyce klasycznej, kiedy poszłam na koncert skrzypcowy w Filharmonii Narodowej. Urzekło ją brzmienie skrzypiec i w tym momencie zdecydowałam, że chcę zostać profesjonalnym skrzypkiem.

O swojej drodze do sukcesu mówi tak:

Miała wtedy zaledwie siedem lat. Edukację muzyczną rozpoczęłam w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Karola Kurpińskiego w Warszawie w wieku 9 lat. Cztery lata później otrzymałam Dyplom Edukacji I stopnia w zakresie gry na skrzypcach i zdałam egzaminy wstępne do Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Poznaniu, gdzie jestem na ostatnim roku. Jednym z moich najbardziej lubianych doświadczeń jest uczęszczanie do Liceum Akademickiego Da Vinci w Poznaniu. Tam otrzymałam nie tylko merytoryczną pomoc akademicką, ale także wsparcie w realizacji moich marzeń. Po zdaniu egzaminu maturalnego w 2019 r. po przesłuchaniu zostałam przyjęta do jednej z wiodących szkół artystycznych na świecie, Royal Conservatoire of Scotland.

Zacząłam zdobywać umiejętności wykonawcze i zespołowe, dołączając do Orkiestry Intermission Teatru Polskiego w Poznaniu. W 2019 roku wstąpiłam do Polskiej Narodowej Orkiestry Młodzieżowej (POM LYO) i miałam okazję spotkać wielu wspaniałych młodych muzyków z całego kraju, którzy podzielają to samo poświęcenie i entuzjazm podczas występów. Spędziliśmy razem długie godziny prób. Nasze główne koncerty odbyły się na festiwalu Choriner Musiksommer w Niemczech oraz w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

//davinciszkola.pl/ladv/wp-content/uploads/sites/2/2020/02/weronika-e1582721854292.png