Uniwersytet Przyrodniczy

Od wielu lat Liceum Da Vinci współpracuje z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu. 
Cykliczne zajęcia prowadzone przez pracowników Katedry Chemii przy Wydziale Technologii Drewna pozwalają uczniom podpatrzeć w jaki sposób prowadzi się badania naukowe, analizy chemiczne różnych produktów, pracownicy zawsze cierpliwie odpowiadają na pytania, opowiadają o swojej pracy. Uczniowie podczas zajęć praktycznych sami przeprowadzają różne doświadczenia chemiczne w laboratorium, w którym uczą się studenci. Pozwala im to poznać wiele technik i metod niedostępnych w szkolnej pracowni chemicznej, a także zobaczyć, że to czego uczą się na co dzień ma zastosowanie w praktyce. 
Uniwersytet Przyrodniczy to też miejsce gdzie odbywają się wykłady z biologii czy biotechnologii, w których również bardzo chętnie nasi uczniowie uczestniczą.
//davinciszkola.pl/ladv/wp-content/uploads/sites/2/2019/08/UP_small.jpg