Science Challenge

Finałowymi prezentacjami projektów zakończyła się w styczniu trzecia już edycja naszego szkolnego konkursu Science Challenge. W tym roku komisja przyznała wyróżnienia w dwóch kategoriach. W kategorii "Projekt doświadczalny" wyróżnione zostały Olga Bartkowiak i Weronika Weber z klasy drugiej o profilu Design Thinking za projekt "Dirty Beans" i Janek Mazela z klasy drugiej o profilu STEAM za badania ziaren kukurydzy, aby sprawdzić "Dlaczego kukurydza strzela?". Druga kategoria do "Projekt badawczy łączący naukę z pasją" i tu wyróżnienie dla Zuzanny Liszkowskiej i Marysi Raniszewskiej z klasy 2 drugiej o profilu STEAM za projekt "Końskim okiem" sprawdzający jak kolor przeszkód wpływa na zachowanie koni i wnikliwą analizę wiedzy na temat wzroku i widzenia kolorów przez konie. Drugie wyróżnienie w tej kategorii zdobył Franek Kurant z klasy drugiej o profilu STEAM za model i dokładną analizę budowy i funkcji stworzonego przez siebie Xejonaua. Gratulujemy!!!
//davinciszkola.pl/ladv/wp-content/uploads/sites/2/2021/02/inCollage_20210205_213211317.jpg