Podnosimy swoje kompetencje w zakresie IoT, Big Data and AI

Otrzymaliśmy właśnie wiadomość, że od września będziemy uczestniczyć w projekcie finansowanym w ramach Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego: „IoT, Big Data and AI: Innovating STEM Teaching through Strengthening Teacher Professionalisation”.
To 6-miesięczny praktyczny program szkoleniowy dla nauczycieli w zakresie nauczania IoT, Big Data i sztucznej inteligencji w szkołach średnich w czterech krajach Grupy Wyszehradzkiej: Czechy, Węgry, Polska i Słowacja. W ramach projektu otrzymamy najnowocześniejszy sprzęt technologiczny, który pozwoli monitorować i analizować zmiany środowiskowe i klimatyczne poprzez wspólne zbieranie danych, takich jak temperatura powietrza, natężenie opadów, wilgotność, promieniowanie słoneczne i UV itp.
Sprzęt ten wykorzystywać będziemy nie tylko podczas lekcji STEMu, ale też geografii, chemii czy informatyki.
//davinciszkola.pl/ladv/wp-content/uploads/sites/2/2021/08/image001-1.jpg