Wielki dzień naszych filmowców

To był wielki dzień dla Filmowców Da Vinci! W ramach 39. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! odbyła się premiera naszego filmu "O czym myślisz?". Autorką scenariusza i asystentką reżysera była Karolina Glaser-Schuhl.  

W główne role wcielili się: Kinga Nuckowska wraz z siostrą Ksenią, Maja Ratajczak, Julia Wybieralska wraz z mamą, która zagrała rolę mamy głównej bohaterki, Michał Kopkiewicz, Antoni Śnioch ze swoim tatą, który zagrał rolę ojca głównej bohaterki, Tymon Polak, Jan Pudełko, Franciszek Bocek. Opiekujące się projektem nauczycielki - Magda Wójcik i Sylwia Pielin-Sołtys również miały w nim epizodyczne role. Nie dalibyśmy rady bez wsparcia dźwiękowców i asystentów kamerzysty - Tymona, Franka i Wojtka Wolnego oraz odpowiedzialnej za scenografię i stroje Oliwii Szymańskiej.
Jesteśmy wdzięczni Państwu Śniochom, którzy pozwolili wykorzystać swój dom jako plan filmowy i znosili spore zamieszanie przez te kilka dni, gdy kręciliśmy tam sceny.
Dziękujemy Centrum Sztuki Dziecka i Panu Marianowi Suchaneckiemu, który od wielu lat angażował uczniów w "Wielką Przygodę z Filmem", Panu Tomaszowi Dettloffowi, który zajął się profesjonalną reżyserią, Panu Januszowi Piwowarskiemu - naszemu kamerzyście oraz Panu Radomirowi Nowotarskiemu odpowiedzialnemu za podkład muzyczny w filmie.

Pandemia uniemożliwiła premierę w sali kinowej - dziś stworzyliśmy jedynie jej namiastkę w jednej z klas, ale emocje były ogromne. Mamy nadzieję, że ta "Wielka Przygoda z Filmem" będzie dla wielu uczniów inspiracją do dalszych działań twórczych.

//davinciszkola.pl/ladv/wp-content/uploads/sites/2/2021/12/2021-12-10-2.png