Spotkanie z prof. A. Bodnarem

We wtorek 29 marca z rana zaszczyciła nas swoją obecnością wyjątkowa osoba - Pan profesor Adam Bodnar - Dziekan Wydziału Prawa na Uniwersytecie SWPS i były Rzecznik Praw Obywatelskich. Spotkanie z młodzieżą naszego Liceum Akademickiego Da Vinci oraz Liceum Ogólnokształcącego FLEX odbyło się w formie dyskusji w temacie "Rola młodego człowieka w kształtowaniu społeczeństwa obywatelskiego". Młodzież po wysłuchaniu krótkiego wstępu do tematu, w którym Pan profesor przedstawił po krótce możliwości aktywności obywatelskiej młodych ludzi od stowarzyszeń po demonstracje, miała niebywałą okazję zadawania jemu bezpośrednio pytań. Pan Adam Bodnar podczas dyskusji skutecznie rozwiewał wątpliwości względem aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym i tym powątpiewającym w skuteczność licznych protestów w ostatnim czasie wskazywał na ważną symbolikę i ich siłę w dłuższej perspektywie. Przypominał symbolikę inteligentnych transparentów, które zostają z nami na dłużej i są głosami w życiu publicznym jak na przykład "Annuszka wylała olej" podczas Strajku Kobiet lub o zapoczątkowanym w Poznaniu Łańcuchu Światła podczas demonstracji w obronie Wolnych Sądów. To wyjątkowe wydarzenie na pewno zostanie z nami na dłużej.

//davinciszkola.pl/ladv/wp-content/uploads/sites/2/2022/03/11103c74-8aa5-46e1-a307-c1a34432ed82.jpg