Konkursu Culturiada

Z radością informujemy, że uczennice z kl. 3/4 STEAM - Maja Chocaj i Karolina Glaser-Schulz - przeszły do etapu międzyszkolnego w ramach konkursu Culturiada w kategorii test wiedzy. W dniu 20 kwietnia, Maja zmierzy się z pytaniami dotyczącymi krajów hiszpańskojęzycznych, a Karolina rozwiąże test wiedzy o krajach francuskojęzycznych. Ponadto, trzy uczennice z klasy 3/4 STEAM wykonały parafrazę obrazów hiszpańskojęzycznych artystów.
Wyniki etapu szkolnego prezentujemy poniżej:
Maja Chocaj sparafrazowała obraz "Kiedy rozum śpi, budzą się potwory" Francisco Goyi (I miejsce),
Maria Raniszewska zinterpretowała “Szpital Henry’ego Forda” Fridy Kahlo (II miejsce),
Michalina Wachowiak zaproponowała swoją wersję “Śpiącej młodej dziewczyny”, Pabla Picasso (III miejsce).
//davinciszkola.pl/ladv/wp-content/uploads/sites/2/2022/04/obraz2-scaled.jpg