II miejsce w Wielkopolskim Turnieju Debat Oksfordzkich

Klub Debat Oksfordzkich Liceum Akademickiego Da Vinci wicemistrzem województwa wielkopolskiego! Przypomnijmy: 28 listopada wygrywając wszystkie trzy spotkania przeszliśmy przez eliminacje.  10 grudnia odbył się zaś finał Wielkopolskiego Turnieju Debat Oksfordzkich. Do Poznania zjechało się szesnaście najlepszych drużyn z naszego województwa.  W 1/8 finału spotkaliśmy się z II LO z Kalisza. Jeszcze raz dziękujemy im za bardzo merytoryczną i stoczoną w niezwykle przyjaznej atmosferze debatę. Następnie odbyliśmy pojedynek z VII LO z Poznania, a w 1/2 finału debatowaliśmy z II LO w Koninie.  Wreszcie zmierzyliśmy się w finale z Liceum Marii Magdaleny, której to ostatecznie sędziowie przyznali zwycięstwo. Liczymy jednak na rewanż za rok 😉 Gratulujemy serdecznie wszystkim naszym zawodnikom, ale w sposób szczególny chcielibyśmy wyróżnić nasze najmłodsze reprezentantki: Dominikę Banaszewską i Annę Nowak, z którymi wiążemy ogromne nadzieje na przyszłość.  Za przygotowanie naszych debatantów odpowiadał pan dr Adam Szabelski. Zespół był również wspierany merytorycznie przez panią dr Ewelinę Czujko-Moszyk.  

https://davinciszkola.pl/ladv/wp-content/uploads/sites/2/2022/12/1-300x200.jpg