Projekty międzynarodowe

Nadchodzący semestr upłynie pod znakiem projektów międzynarodowych. Część z nich jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+. Już w kwietniu pierwsza grupa uczniów pojedzie na międzynarodowe spotkanie projektowe do Rotterdamu, aby spotkać się z uczniami z Niderlandów, Łotwy i Turcji – uczestnikami projektu Creative Drama in the post-pandemic classroom, a w najbliższy poniedziałek 20 lutego organizujemy pierwszy webinar dla nauczycieli. Do końca sierpnia jedenaścioro nauczycieli weźmie udział w zagranicznych szkoleniach metodycznych w Hiszpanii, Niemczech, na Węgrzech oraz Malcie w ramach przyznanej nam akredytacji w programie Erasmus+. Akredytacja Erasmusa jest rodzajem stałego członkostwa w programie i oznacza stabilne finansowanie na kilka kolejnych lat.  Rozpoczęliśmy również działania w ramach projektu EU.Kiss (Knowledge about European Union for High School Students) - Jean Monnet, którego celem jest promowanie korzyści wynikających z istnienia wspólnoty europejskiej, położenie nacisku na europejskie wartości oraz funkcjonowanie europejskich instytucji. W marcu naszą szkołę odwiedzi grupa uczniów ze szkoły partnerskiej z Hiszpanii (Palma del Rio, Kordoba), która razem z kołem teatralnym wystawi sztukę przygotowaną przez hiszpańskich uczniów. Pod koniec marca organizujemy również 3. edycję międzynarodowej konferencji uczniowskiej EduTALK 2023, w której udział potwierdzili już uczniowie z Turcji, Łotwy, Hiszpanii oraz naszej szkoły.

//davinciszkola.pl/ladv/wp-content/uploads/sites/2/2023/02/ERASMUS-TRAINING-POSTER.jpg