Dziś Dzień Nauczyciela

https://davinciszkola.pl/przedszkoledv/wp-content/uploads/sites/5/2020/01/head_01-300x200.jpg

Dziś Dzień Edukacji Narodowej – święto polskiej oświaty ustanowione 27 kwietnia 1972 roku aby upamiętnić rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Potocznie dzień ten zwany jest Dniem Nauczyciela.

Z okazji Dnia Nauczyciela życzymy Wam drodzy nauczyciele i pracownicy administracyjni aby aktywna i twórcza postawa, szczególnie mająca miejsce w tak trudnych czasach pandemii, znajdowała uznanie w oczach uczniów i ich rodziców oraz była źródłem osobistej satysfakcji i motorem napędowym dalszego Waszego zaangażowania. Bądźcie zdrowi!

Zarząd Szkół Da Vinci