Dzień Pszczoły

We wtorek - 24 maja, z okazji Światowego Dnia Pszczół, w naszej szkole odbyły się warsztaty pszczelarskie. W wydarzeniu brały udział klasy 0 i 1a. Temat zajęć brzmiał: "Kochajmy Pszczoły - Czy to możliwe?"
Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się, jak wygląda życie pszczół oraz jak powstaje miód. Przekonały się jak pracowite są te owady i jak ważną pełnią rolę dla środowiska. Poznały wygląd i budowę pszczół. Dowiedziały się również kto to truteń oraz jak odróżnić królową od innych pszczół.
Na zakończenie zajęć czekała na uczniów wspaniała niespodzianka. Każde dziecko wykonało własną świeczkę z woskowego plastra.
Warsztaty pszczelarskie spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród dzieci, które chętnie zgłębiały fascynujący świat owadów.

https://davinciszkola.pl/przedszkoledv/wp-content/uploads/sites/5/2022/05/WhatsApp-Image-2022-05-26-at-17.20.55-300x200.jpeg