Edyta Mak

//davinciszkola.pl/spdv/wp-content/uploads/sites/3/2020/01/teacher.png

Nauczycielka historii i języka polskiego, trener i największy fan międzynarodowego programu Odysei Umysłu, pomysłodawczyni „Nocy Twórczego Poznania”, koordynator miedzynarodowego projektu „Dzieci Mariupola”.

Podąża za słowami Cèline Alvarez: "Najpierw do szkolnych klas trzeba wnieść życie, miłość, wiarę, wolność i entuzjazm. Nauka to nie biurokratyczny proces, ale coś, co dzieje się między ludźmi. Wszystko, co wspiera zaufanie i tworzy dobre relacje między dzieckiem / uczniem a nauczycielem, przekłada się na efekty uczenia się." Dlatego aktywizuje uczniów, zachęca ich do wzięcia odpowiedzialności za proces uczenia się, proponuje różnorodne metody pracy: od odysejowej przygody - „Marzymy – myślimy – tworzymy” - po pomysły „Budzącej się szkoły”. Zamęcza grafonotkami, bo obraz i słowo tworzą wspaniała parę!